Epochos pradžia

E23

1977 metais pristatytas pirmos kartos BMW 7 serijos sedanas kompanijos modelių gamoje pakeitė BMW 2500. Šis buvo nemažas sportiškas sedanas, greitas ir gerai valdomas, tačiau jis negalėjo konkuruoti su to meto premium segmento lyderiais.
BMW 7 jau buvo aprūpintas viskuo, ką tik tuo metu galėjo pasiūlyti Europos automobilių pramonė: šiame modelyje buvo visų ratų diskiniai stabdžiai, ABS, svyravimus stabdant kompensuojanti pakaba, daugiasluoksniai šilumos nepraleidžiantys stiklai, centrinis užraktas, klimato kontrolės ir kruizo kontrolės sistemos, borto kompiuteris ir kitos inovacijos. Pirmos kartos BMW 7 automobiliai buvo aprūpinti šešių cilindrų benzininiais varikliais, kurių galia svyravo nuo 125 kW/170 AG iki 185 kW/252 AG.


Galingiausia Europoje gaminta versija BMW 745i buvo aprūpinta 3,2 litro darbo tūrio šešių cilindrų varikliu su turbokompresoriumi. BMW pardavė daugiau nei 285 tūkst. vienetų pirmos kartos BMW 7.

Įsitvirtinimas rinkoje
E32

BMW 7 serijos sėkmę rinkoje įtvirtino antroji karta, kuri debiutavo 1986 metais. Vokiečiai pagamino daugiau nei 311 tūkst. tokių automobilių.
Gamykliniu indeksu E32 žymėtas automobilis gavo elegantišką ir veržlų kėbulą, po kuriuo slėpėsi dar neregėtos naujovės. Viena iš jų – 1987 metais pristatytas pirmas V12 tipo variklis. Po „BMW 750i“ variklio dangčiu debiutavęs motoras tapo tikra sensacija – 220 kW/300 AG variklis prabangiam sedanui leido spurtuoti iki 100 km/val. greičio per 6,6 sek., o maksimalus automobilio greitis buvo apribotas ties visiems mums dabar įprasta 250 km/val. riba. Automobilių istorikai teigia, kad būtent šiame BMW modelyje buvo pradėta tradicija riboti maksimalų nežabotos galios automobilių greitį ties šia įspūdinga riba.

Tuomet naujojo BMW flagmano kūrėjai įrodė, kad sportiškumas ir komfortas puikiai dera tarpusavyje, o BMW 7 serija tapo vienu iš premium segmento lyderių pasaulyje.

Kelias tobulybės link
E38

1994 metais debiutavo jau trečios kartos BMW 7. Automobilio stilius tapo dar sportiškesnis. Be įprastų galingų benzininių motorų E38 gamykliniu indeksu žymėtuose automobiliuose debiutavo ir dyzeliniai motorai. Automobilis išsiskyrė technologinių inovacijų gausa ir turtinga įranga. Pirkėjai galėjo užsisakyti automobilį su telefonu, šaldytuvu ar navigacijos sistema, šis BMW 7 buvo aprūpintas ne tik įprasta ABS, bet ir DSC, EDC ir stabilumo kontrolės sistemomis. Daug šios kartos automobilių dar važinėja ir šiomis dienomis.


E65/E66/E67/E68

Ketvirtos kartos BMW 7 nuo konvejerio riedėjo nuo 2001 iki 2008. Šis automobilis išsiskyrė gana revoliucinga išvaizda. Tai vyriausiojo BMW dizainerio Chris Bangle nuopelnas, kuris konkurse palaimino patį drąsiausią projektą. Pradžioje prieštaringai automobilinės spaudos įvertintas automobilis pirkėjų buvo sutiktas išskėstomis rankomis – šis automobilis tapo geriausiai parduodamu visų laikų BMW 7. Jų koncernas pardavė daugiau nei 343 tūkstančius. Beje, šiame modelyje debiutavo ir „iDrive“ sistema, leidžianti vienoje vietoje valdyti telefoną, navigacijos, klimato kontrolės ir pramogų sistemas.

F01/F02/F03/F04

Na o 2008 metų Paryžiaus automobilių salone debiutavo penktos kartos BMW 7. Automobilis buvo gaminamas su galinių ar visų ratų pavara. Be įprastų benzininių ar dyzelinių variklių šios kartos „septintuko“ pirkėjai nuo 2010 metų galėjo rinktis ir hibridine jėgaine aprūpintą versiją – „BMW ActiveHybrid 7“. Penktos kartos BMW 7 modifikacijų gamoje taip pat buvo ir nedidelėmis serijomis gamintas „BMW Hydrogen 7“. Tai automobilis, galintis naudoti dvi kuro rūšis – benziną ir skystą vandenilį.
Nemaža dalis penktos kartos BMW 7 pakabos komponentų buvo pagaminti iš aliuminio, tai leido dar pagerinti automobilio valdymo tikslumą. Sedane debiutavo dviejų pakopų stabdžių žibintai, pirkėjai galėjo užsisakyti ir adaptyvius, kelio posūkius sekančius priekinius žibintus.